nízkoenergetické a pasivní bylení

Bydlení v nízkoenergetických a pasivních rodinných domech top´rezidence nabízí:

* vysoký komfort bydlení * velmi nízké náklady na vytápění * stálý přívod čerstvého vzduchu
* ideální tepelnou pohodu ve všech místnostech po celý rok *

Návrh každého rodinného domu v top´rezidenci byl optimalizován se záměrem spojit kvalitní architekturu s požadavky na vysokou kvalitu vnitřního prostředí a zároveň dosažení minimálních provozních nákladů. Projekt nabízí nejen příjemnou architekturu rodinných domů, ale i jejich začlenění do zajímavého urbanistického celku s promyšlenými krajinářskými úpravami centrálního parku s klubovnou, obytných ulic i dětského hřiště. Výsledkem je harmonický a moderní domov, jehož provozní náklady nezatíží Váš rodinný rozpočet zbytečnými výdaji za energii.

Rozhodujícím kritériem návrhu stavby byl požadavek na plnění přísných požadavků na energeticky úsporné bydlení stanovených nejen českou legislativou (vyhláškou č. 78/2013 Sb.), ale i splnění těchto kritérií dle mezinárodních standardů. Proto developer už od prvotních studií spolupracoval s experty na problematice nízkoenergetických/pasivních domů, kteří celý projekt optimalizovali mezinárodně uznávanou metodikou PHPP (Passivhaus Institut Darmstadt), zabývající se hodnocením a certifikací energeticky úsporných budov.

Každý rodinný dům je nadstandardně tepelně izolován a osazen kvalitními okny s trojitým zasklením, umožňujícím efektivní využití slunečního záření v zimních i letních měsících. O přirozeně zdravé prostředí se současnou eliminací tepelných ztrát se stará centrální individuálně řízená větrací jednotka s rekuperací tepla. Větrací jednotka, jež pracuje i během noci, zajišťuje pro obyvatele domu čerstvý temperovaný vzduch, který je zbaven škodlivých nečistot a prachu. Komfort bydlení pak doplňují velká prosklená otvíravá okna umožňující kontakt obyvatel se zahradou.

Řízené větrání domu se reguluje z jednoho místa, kde lze nastavit intenzitu větrání, případně jej vypnout. Nízkou spotřebu tepla na vytápění a ohřev teplé vody zajišťuje kondenzační plynový kotel, který byl vyhodnocen jako nejefektivnější způsob vytápění pro rodinné domy top´rezidence. Teplotu v jednotlivých místnostech lze nastavit individuálně termostaty jednotlivých podlahových konvektorů i nástěnných radiátorů. Zvýšený komfort v koupelnách doplňuje elektrické podlahové vytápění. Celý koncept vytápění a větrání tak nabízí jednoduchý funkční systém, jehož ovládání zvládne každý.